Tepelná čerpadla

Home E Instalace E Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Instalace tepelného čerpadla je jednou z nejjednodušších možností, jak získat zdroj tepla a současně ušetřit za provoz domu. Existují různé varianty tepelných čerpadel, které se od sebe liší podle toho, zda máte v blízkosti obydlí vodní zdroj, máte k dispozici větší pozemek, který se dá použít k instalaci zařízení s plošným kolektorem nebo chcete vytápět a dokonce i chladit své obydlí pomocí elektřiny. Můžete si také vybrat, zda má tepelné čerpadlo sloužit i k ohřevu teplé vody.

Nejčastěji používaným typem tepelného čerpadla v České republice je varianta vzduch-voda, který je vhodný pro většinu rodinných domů kvůli hustotě zástavby. Typ země/voda vyžaduje hlubinný vrt nebo plošný kolektor, což je nákladné a vyžaduje velkou plochu. Systém voda/voda se v Česku objevuje jen zřídka. Pokud máte zájem a instalaci tepelného čerpadla a chcete se poradit při výběru vhodného řešení, nebo máte jiné otázky, rádi vám poradíme a navrhneme řešení přímo na míru vašim potřebám při výběru vhodného tepelného čerpadla.

IVT-tepelne-cerpadlo
AVESOLAR.cz Logo

Samotný proces instalace vypadá takto:

První krok:

Odeslání poptávky

Po odeslání vaší poptávky se vám do 24 hodin zástupce ozve zpět a nejpozději do druhého dne vás bude kontaktovat obchodně-technický zástupce. Prodiskutuje s vámi možnosti a zodpoví vaše dotazy a domluví si osobní schůzku. Pro zahájení spolupráce tedy stačí zanechat kontakt, který obdržíme po vyplnění dotazníku nebo žádosti o kalkulaci.

Během pěti dnů vás navštívíme pro odborný posudek. V průběhu týdne se k vám na místo instalace dostaví obchodně-technický zástupce, se kterým jste již měli kontakt. S vámi probere spotřebu vaší domácnosti a zeptá se na případné individuální požadavky vyplývající ze schůzky a stavu vaší nemovitosti.

Instalace Tepelného čerpadla
Podpis smlouvy o instalaci TČ

Druhý krok:

Podpis smlouvy o instalaci TČ

V průběhu dvou pracovních dnů po osobní návštěvě vám připravíme jasnou a férovou nabídku šitou na míru vašim potřebám na základě získaných podkladů. V této nabídce vám také sdělíme, co ještě je potřeba vykonat z vaší strany před zahájením montáže a jak dlouho celý proces bude trvat. Po odsouhlasení navrženého řešení vám připravíme návrh smlouvy s přehledným rozpočtem, kterou můžeme zaslat elektronicky nebo vám ji osobně předat náš obchodně-technický zástupce. Po podpisu smlouvy se okamžitě pustíme do práce. Pro získání dotace od Státního fondu životního prostředí ČR vám vytvoříme projektovou dokumentaci a zašleme ji společně s dalšími potřebnými materiály. Zajistíme vše za vás a jediné, co od vás budeme potřebovat, je zaslání kódu ke zplnomocnění, abychom vás mohli v této záležitosti zastupovat.

Třetí krok:

Instalace tepelného čerpadla

Profesionální tým zkušených montážníků provede instalaci tepelného čerpadla, obvykle během několika dnů. Po instalaci zprovozní vaše nové tepelné čerpadlo, vysvětlí vám jeho funkčnost, provede zaškolení v obsluze a ukáže vám, jak snadno ho můžete ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu. Tato aplikace vám umožní sledovat spotřebu, výkon a ušetřené peníze, stejně jako možnost vypnout tepelné čerpadlo v případě potřeby. Po dokončení instalace začistí všechny nově vytvořené otvory, umístí kabely do lišt a provede další nezbytné úpravy, aby vaše nové zařízení a jeho příslušenství vypadalo esteticky pěkně. Nakonec provede i závěrečný úklid, takže se nemusíte o nic starat.

Tepelné čerpadlo po instalaci
Revize tepelného čerpadla

Čtvrtý krok:

Prověření funkčnosti systému a revize.

Po instalaci vám během 14 dnů pošleme revizního technika, který zkontroluje správné zapojení celého systému a předá dokumenty potřebné pro změnu distribuční sazby. Ty pak požádáte svého dodavatele energií. Vlastníci elektrických bojlerů, přímotopů nebo tepelných čerpadel jsou mírně zvýhodněni v možnosti získat tzv. nízký tarif, což znamená každodenní slevu na elektřinu po několik hodin.

Pátý krok:

Obdržení dotace

Po úspěšné revizi zašleme veškerou dokumentaci potřebnou pro získání dotace na Státní fond životního prostředí ČR (v případě programu Nová zelená úsporám) nebo na krajský úřad (pokud žádáte o Kotlíkové dotace). Po zpracování dokumentů úředníky vám bude dotace vyplacena na váš účet. Obvykle by vyplacení dotace mělo proběhnout do 6-8 týdnů od odeslání žádosti. Mějte však na paměti, že celková délka procesu od podpisu smlouvy přes instalaci až po vyplacení dotace se může u každého klienta lišit. Pokud chcete získat instalací tepelného čerpadla i vyřízenou dotaci co nejdříve, doporučujeme uhradit zálohové faktury co nejdříve.

Čerpání dotace

Proč se to vyplatí řešit?

Pokud už vás nebaví řešit vysoké účty za elektřinu, je čas zainvestovat do fotovoltaické elektrárny nebo tepelného čerpadla. U nás se vám podaří celý proces od podpisu smlouvy do instalace zařídit během pouhých pár měsíců. Navíc můžete využít státní dotaci na fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo pro vaši budovu.

Pro rodinné domy nabízíme pouze velmi kvalitní tepelná čerpadla na míru, která jsou šetrná k životnímu prostředí a zároveň vám umožní ušetřit na vytápění. Nechte si zdarma zpracovat cenovou nabídku.

POZOR! Stále přijímáme nové zákazníky, tak neváhejte a informujte se!

Snížení nákladů na energie

Tepelné čerpadlo vám může pomoci výrazně snížit náklady na energie a ušetřit. Porovnáno s elektrokotlem může ušetřit zhruba 50-60% nákladů za rok, s plynovým kotlem pak asi 30%. Výsledná úspora však závisí na zateplení domu, tepelných ztrátách, roční spotřebě a využitelnosti tepelného čerpadla. Rádi vám spočítáme, zda se vám TČ vyplatí a za jakých podmínek se vám vaše investice vrátí ve formě nižších účtů za energie.

Energetická soběstačnost pro každého

Tepelné čerpadlo vám může pomoci ušetřit čas a stát se energeticky soběstačnými. Je oproti klasickým kotlům na tuhá paliva téměř bezúdržbové, takže nemusíte trávit čas stěhováním uhlí nebo sekáním polínek na zimu. K pohonu navíc potřebuje jen elektrickou energii, kterou si můžete vyrobit sami pomocí fotovoltaické elektrárny nebo si ji vzít z baterií nabitých přes den fotovoltaikou.

Ekologický zdroj tepla

Tepelné čerpadlo spolu s fotovoltaickými panely je maximálně úsporným a ekologickým zdrojem tepla. Je také velmi univerzální a umožňuje udržovat pohodu v domácnosti jak v zimě, tak i v létě. Může sloužit jako zdroj pro vytápění i chlazení, a při chlazení v systému vzduch/voda navíc pomáhá regenerovat teplotu v půdě. Tepelné čerpadlo také někdy slouží k ohřevu bazénu. 

Hlavní výhody tepelného čerpadla

Rychlá návratnost

Rychlá návratnost investice do tepelného čerpadla a jeho efektivita – u rodinných domů se návratnost obvykle pohybuje mezi 6-8 lety. V roce 2022 navíc došlo k výraznému nárůstu cen elektřiny. Návratnost tepelného čerpadla se tak ještě snížila a lze předpokládat, že ceny se směrem dolů hned tak nehnou. Proto čím dříve si tepelné čerpadlo nainstalujete, tím dříve a pravděpodobně i rychleji se vám vaše investice vrátí. Efektivita provozu ovlivňuje i topný faktor TČ (tzv. COP). Ten ukazuje poměr získané tepelné energie ke spotřebované elektrické energii.

Snadno instalovatelné a má dlouhou životnost.

Tepelné čerpadlo je snadno instalovatelné a má dlouhou životnost. Instalace tepelného čerpadla v rodinném domě trvá zpravidla 3 dny a nevyžaduje žádné velké stavební úpravy. Tepelné čerpadlo je tedy jednou z nejčastěji vybíraných možností pro úsporu energie, a to i přesto, že je nutné připravit prostor pro instalaci, tedy přivedout veškeré rozvody pro napojení otopné soustavy, rozvod teplé užitkové vody a přívod elektrické energie. Instalace tepelného čerpadla v panelovém domě je složitější a časově náročnější. Navíc, naše nejprodávanější tepelné čerpadlo vzduch/voda zabere jen malé množství prostoru a je navíc designově povedené.

Možnost využít výhodné dotace

Investice do tepelného čerpadla se vyplatí – tepelné čerpadlo je efektivní zdroj vytápění, které snižuje náklady na výrobu tepla a v případě rekonstruovaného domu nebo nezatepleného objektu je investice do TČ návratná v horizontu několika let a zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti. Můžete také využít státních dotací Kotlíkové dotace nebo finančního příspěvku Nová Zelená Úsporám. Pro získání dotace je podmínkou použití akumulační nádoby v topné soustavě s tepelným čerpadlem. Zájemci, kteří mají nižší příjmy mohou využít Kotlíkové dotace, kde lze získat podporu až 180 000 Kč při výměně kotle na tuhá paliva za TČ. Bez dokazování příjmů můžete žádat o příspěvek až 140 000 Kč z programu Nová zelená úsporám.

Instalujeme pouze kvalitní tepelná čerpadla!

Tepelná čerpadla od značek IVT a Nibe jsou kvalitní a spolehlivé. Díky použití prověřených komponent a zařízení poskytujeme na naše práci dlouholetou záruku. Udržba tepelného čerpadla je navíc velice snadná, po instalaci je třeba se o ni jen pravidelně starat při servisních prohlídkách. Míra poruchovosti tepelných čerpadel je díky neustálému vylepšování výrobních postupů nízká a zákazníci s těmito značkami mají pozitivní zkušenosti.

Kompletní dodávka na klíč

Nabízíme kompletní dodávku na klíč v oblasti fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Poskytneme konzultace a provedeme kalkulaci výhodnosti, zajistíme projektovou dokumentaci a samotnou montáž. U tepelných čerpadel je navíc zahrnut i následný záruční a pozáruční servis. Pokud nemáte dostatek finančních prostředků, pomůžeme vám také se zajištěním financování. Rádi vám poradíme a pomůžeme se vším, co potřebujete.

Chcete individuální cenovou nabídku zdarma?

Můžeme vám poskytnout cenovou nabídku na instalaci fotovoltaických panelů nebo tepelného čerpadla přesně pro vaši nemovitost. Její získání je zcela nezávazné a během 24 hodin od odeslání požadavku na ni. V současné době kvůli obrovskému nárůstu počtu objednávek může být doba odpovědi trochu prodloužena, ale budeme se snažit vás kontaktovat do dvou pracovních dnů. Prosíme, abyste byli k dispozici na svém telefonu, abychom mohli včas získat potřebné informace a poskytnout vám co nejpřesnější nabídku.